top of page

תודה שיצרתם איתי קשר ואפשרתם לי לחשוף עבורכם את הסוד הענקי הזה שנקרא עבורי עשרת הדיברות של כל גיטריסט!

 

 

 ראשית עליי להגיד לכם שברגע שתעקבו אחר כל פרט ופרט מהרשימה-

הנגינה שלכם תשתפר ברמות מטורפות, לא תפסיקו להתקדם והכי חשוב- תבינו איפה אתם עומדים.

 עשרת הדיברות לגיטריסט זה ללא ספק הנשק החזק ביותר שלך, השתמש בו בחוכמה ואל תשכח
מי הביא לך אותו ;)

 

אז אחרי כל ההקדמה, הנה זה - עשרת הדיברות לגיטריסט!!!

עשרת הדיברות לגיטריסט

1.טכניקה היא כלי, ולא המטרה שלך!

ידע של פריטת ליווי כלשהו, פריטת פינגרסטייל עם האצבעות הנכונות או כל טכניקה אחרת מהווים רק חלק קטן מהדרך שלך כגיטריסט למטרה הסופית. גיטריסטים רבים אומרים לעצמם: הלוואי והייתי לומד לנגן שיר או יצירה X במקום לפתח תוכנית מסודרת של שאיפות והצבת מטרות ברורה לטווח קרוב מאוד, רחוק ורחוק מאוד(עוד נרחיב על זה בטיפים הבאים)

2.הכלה זו הגיטרה, המטרונום הוא הרב!

גיטריסטים רבים משמשים למטרונום דימוי לא נכון של "גלגלי עזר" לאופניים- משהו שבסדר להשתמש בו כשאתה קטן או מתחיל ואחר כך מפסיקים. אני אומר- מטרונום הוא כלי חובה לגיטריסט!!!! המטרונום עוזר לך לשמור על השפיות שבמהירות ולהאט את השיר לקצב שלך. כשאתה שולט בקצב אתה יכול תמיד לנסות ולהעלות את הקצב.

בונוס: מטרונום עם קצב מגניב ומעניין שתמיד כיף לנגן איתו>>
 

3.שלוט באגודל ותשלוט באחיזה!

האגודל אמנם נמצא מאחורה ולא לוחץ על שום מיתר(להוציא מספר פעמים בודדות, באקורדים מסויימים וגם זה לא חובה)

אבל לאגודל קיים התפקיד החשוב ביותר- האחיזה והקונטרה(ניגוד) לאצבעות. כשאנחנו לוחצים עם האצבעות על צוואר הגיטרה- ישנה התנגדות באמצעות האגודל, ההתנגדות חייבת לפחות בהתחלה אחידה ובאותה צורה, ורק לאחר שהתבססתם על זה, תוכלו מדי פעם להעלות אותה ולשנות. כיצד מתבצעת האחיזה? לוחצים חזק במרכז צוואר הגיטרה כשהאגודל ישר. 

 

 

 

 

 

 

 

4. עדיף להתאמן כל יום 45 דקות ולא 8 שעות פעם בשבוע.

אימון גיטרה, כמו כל אימון בחדר כושר, נועד על מנת לשפר אותך. תרגול טכניקה כלשהי(תלוי מה הגדרתם בתחילת האימון) באופן רציף וסדיר בכל יום ישפר את הנגינה שלכם בעשרות אחוזים!

5.הטילו על עצמכם איסורים ואתגרים!

בכל אימון תנסו לשבור את השגרה ולאתגר את עצמכם עם משהו חדש באמצעות איסור, והנה דוגמא:
קחו יום תרגול שלם בו אתם יכולים לנגן רק על מיתר ראשון שריג 3 עד 7 ותנסו לראות כמה יצירתיים אתם.
דוגמא נוספת: ללמוד שיר עם אקורדים ידועים, אך הפעם לעשות את האקורד הידוע לכם בפוזיצייה שונה(בצורה שונה מהצורה אליה אתם רגילים)

6.צרכו מוזיקה!

מוזיקאים רבים ובהם אני- מגדירים את המוזיקה כצורך בסיסי כמו שתייה ואוכל ובהם כמו במוזיקה- צריך לגוון!

קחו לעצמכם משימה בכל יום לשמוע כמות שירים מסויימת, סגנון מסויים או לחילופין- להכיר להקה חדשה.

7.גם שקט זה צליל!

כשיש כל כך הרבה אפשרויות נגינה, צירופי אקורדים, מרווחים או תווים, אנשים שוכחים שאחד הכללים החשובים הוא לדעת מתי לשתוק(עם הגיטרה כמובן). ההגדרה של מוזיקה היא "הסדרת הצליל והשקט במרחב הזמן" - מה שאומר שכמות השקט שתהיה באותו הרגע הנתון מאוד משפיעה. נסו הפסקות קצרות ומשתנות באמצע ליווי או סולו.

8. הקלט את עצמך גם אם אתה לא אולפן ולא אליל גיטרה!

הקלטה עצמית גורמת לך כגיטריסט לשפוט את עצמך מהצד בצורה אובייקטיבית ולהגיד איפה היית לא בסדר ומה צריך לשפר. כשההקלטה תישמע טוב, תחפשו איך לשפר את איכות ההקלטה והצילום ויש לכם ביצוע מקצועי ומזכרת מאותה היצירה שעבדתם עליה כל כך קשה!

9. תלמדו מכל מקור מידע אפשרי ותצליבו!

יוטיוב הוא היום כלי מספר אחד בכל מה שקשור לעולם המדיה. ביוטיוב תוכלו ללמוד המון על גיטרה, על טכניקה, על תיאוריה מוזיקלית, שמיעה מוזיקלית, ללמוד שירים ספציפיים ועוד.. בנוסף על כך מומלץ להשתמש בתוכנה גיטר פרו שבה תוכלו להוריד את קובץ התווים של השיר, להאט את קצב השיר או אפילו לכתוב משהו מגניב שהלחנתם.

עוד דרכים ללמידת חומר חדש היא פשוט לנסות להוציא משמיעה את השיר(בהתחלה תלכו על משהו פשוט עבורכם ולאט לאט תנסו להעלות את דרגת הקושי).דרך נוספת היא להסתכל על הידיים של האמן בזמן הביצוע בלייב של השיר.

הצליבו בין שתי אופציות כדי לוודא שמה שעשיתם היה נכון!

10. תמיד יש מה ללמוד מכל אחד!

אחרי 6 שנות הוראת גיטרה, אני יכול להגיד בלב שלם שכל נגן יכול ללמוד מכל נגן. אני מוצא את עצמי בכל יום לומד משהו קטן על עצמי ועל הטכניקה שלי מול כל תלמיד ותלמידה, בכל מהלך או ניסיון נגינה. ברגע שתנסו ללמוד מהנגנים הסובבים אתכם, תשתפרו פלאים. וזכרו - נגן שחושב שאין לו לאן להתקדם- יישאר תמיד במקום!

 

אני ממש שמח שקראתם את  זה, אני מקווה שנהניתם מהמאמר. הירשמו לתוכנית הלמידה לשנת 2017-2018 ותקחו את הגיטרה שלכם לגבולות חדשים ובלתי נגמרים!

אם עדיין לא קיבלתם את שיחת הייעוץ במתנה ממני, אנא המתינו או התקשרו בעצמכם!

  054-9145036 - מאור גולדנברג- לימודי גיטרה

עשו לייק או עקבו ברשתות החברתיות הרשומות למטה! 

bottom of page