הטעות הגדולה ביותר של זמרים בדרך אל
הקלטת סינגל באולפן הקלטות

מהי הטעות הגדולה ביותר של כל הזמרים המתחילים בדרך אל הקלטת סינגל בכורה באולפן הקלטות?
הדרך להקלטת סינגל היא מורכבת ולכן לפעמים שוכחים דברים קטנים שמנפצים את העבודה לרסיסים ועוצרים את התקדמותה. הטעויות שיופיעו לפניכם ישנו את כל פני התמונה לפני שאתם ניגשים ומבצעים הפקת סינגל משלכם לראשונה.

טעות ראשונה- תכנון עבודה מקצועית

כאמנים שרוצים להביע את עצמם באמצעות הפקת סינגל ייחודי חשוב לדעת שמדובר בתהליך ארוך ולפעמים אף מייגע כשהסאונד עדיין לא יושב כמו שצריך בשלבים הראשונים, כשיהיו דברים שלא אהבתם שיושבים לא יפה ושהסאונד עדיין לא מלוטש האמנים צריכים להיות בטוחים שהאמן מרגיש בנוח עם המפיק המוסיקלי- אתם הולכים לשבת לידו שעות רבות ולכן חשוב החיבור והסבלנות המשותפת ולא רק המחיר הסופי אותו אתם מקבלים בהצעת המחיר.

טעות שנייה וקריטית- הנפילה התקציבית

נפילה תקציבית זו הסיבה העיקרית בגללן רוב הזמרים בישראל בפרט ובעולם בכלל לא מצליחים במוזיקה. חלקו את התקציב להפקה כך שיישאר תקציב גבוה למעטפת החיצונית לסינגל- יח"צ ופרסום ממומן. בסופו של דבר הקלטת סינגל מטורף ללא שיווק נכון שווה ערך לפתיחת חנות ענק שאף אחד לא מכיר אותה- האם החנות תהיה רווחית? האם החנות היא נחשבת כמותג ידוע? התשובה היא ממש ממש לא.
במקרה הטוב תהיו חסרי פרסום ובמקרה הרע לא תדעו שזה קיים והשקעתם את כל הכסף על הפקת סינגל ברמה גבוהה ונשארתם בלי כלום.

טעות שלישית- סגירת המחיר לסינגל

סגירת המחיר לסינגל כיום הוא דבר מקומם ביותר. בניגוד להמון מוצרים- הפקה מוזיקלית שונה מאחת לשנייה ולכן חשוב להבין מה כוללת הצעת המחיר, זה פחות או יותר כמו שאתם סוגרים טיסה בלי לדעת אם זה כולל קונקשן או לא וכמה. בסינגל אתם צריכים לדעת מהו הניסיון שעומד מאחורי המפיק, האם הוא מספק תיקונים ללא הגבלה(כמו שיש אצלנו בMG STUDIO עבור כל פרוייקט),
האם המחיר כולל דברים נוספים? האם הפקת סינגל אצל אותו מפיק מאפשרת כלים חיים בנוסף לתכנותים? האם יש הצעת מחיר מסודרת? האם יש חוזה עבודה מסודר?

רוצים הצעת מחיר הוגנת שתכלול הכל אך בעיקר יחס אישי ותומך שייתן לכם את הכיף ליצור?
תשאירו פרטים כאן ונדבר, שיחת ייעוץ עלינו במתנה!

כותב המאמר הוא מאור גולדנברג, בעלים של אולפן הקלטות מפיק מוזיקלי וטכנאי סאונד בMG STUDIO אולפן הקלטות בקריית ביאליק. מאור עוסק במוזיקה זה למעלה מעשור הן בנגינת גיטרות וקלידים בסשנים רבים דבר המוסיף יתרון משמעותי בהפקותיו שכוללות גיטרות. בנוסף עובד מאור כמורה לגיטרה ומוסיקה בקריות עם 7 שנות נסיון בלימוד גיטרה ומוסיקה, חוגי גיטרה בקריות ועוד. מוזמנים לפנות במייל או בטלפון ולחילופין, למלא את הפרטים בטופס