top of page

הטעות הגדולה ביותר של זמרים בדרך אל
הקלטת סינגל באולפן הקלטות

מהם הטעויות הגדולות ביותר של כל הזמרים המתחילים בדרך אל הקלטת סינגל בכורה באולפן הקלטות?
ובכלל, הטעויות שקורות בדרך להקלטת סינגל. לפעמים שוכחים דברים קטנים יכולים לנפץ את כל העבודה הקשה לרסיסים. הטעויות שיופיעו לפניכם ישנו את כל פני התמונה לפני שאתם ניגשים ומבצעים הפקת סינגל או אלבום משלכם לראשונה.

טעות ראשונה- תכנון וניהול ציפויות לקוי או חובבנות.

כאמנים שרוצים להביע את עצמכם באמצעות הפקת סינגל ייחודי חשוב לדעת שמדובר בתהליך ארוך ולפעמים אף מייגע כשהסאונד עדיין לא יושב כמו שצריך בשלבים הראשונים, כשיהיו דברים שלא אהבתם שיושבים לא יפה ושהסאונד עדיין לא מלוטש האמנים צריכים להיות בטוחים שהם מרגישים בנוח עם המפיק המוסיקלי- אתם הולכים לשבת לידו שעות רבות ולכן חשוב החיבור, הכימיה והסבלנות המשותפת ולא רק המחיר הסופי אותו אתם מקבלים בהצעת המחיר.

בנוסף, לצערנו לפעמים זה לא זה, לפעמים אמן חושב שזאת הדרך שלו והוא חייב להתחיל אותה עכשיו אך החומר בוסרי, לא מלוטש ואף השירה חייבת שיפור ופיתוח קול טרם תחילת התהליך ולכן חשובה שיחת ייעוץ עם איש מקצוע טרם התהליך. שיחה זו לרוב עולה כסף, אך שווה זהב בהמשך הדרך.

טעות שנייה וקריטית- הנפילה התקציבית

נפילה תקציבית זו הסיבה העיקרית בגללן רוב הזמרים בישראל בפרט ובעולם בכלל לא מצליחים במוזיקה. חלקו את התקציב להפקה כך שיישאר תקציב גבוה למעטפת החיצונית לסינגל- יח"צ או ייצוג ופרסום ממומן. בסופו של דבר הקלטת סינגל מטורף ללא שיווק נכון שווה ערך לפתיחת חנות ענק שאף אחד לא מכיר אותה שנפתחה באמצע המדבר וללא אף פרסום או אדם שיעבור ליד החנות- האם החנות תהיה רווחית? האם החנות היא נחשבת כמותג ידוע? התשובה היא ממש ממש לא.
במקרה הטוב תהיו חסרי פרסום ובמקרה הרע לא תדעו שזה קיים והשקעתם את כל הכסף על הפקת סינגל שגם אם הוא ברמה גבוהה, נשארתם בלי כלום.

טעות שלישית- הבנת עלות הפרוייקט אל מול תועלת

סגירת המחיר לסינגל כיום הוא דבר ביותר. בניגוד להמון מוצרים- הפקה מוזיקלית שונה מאחת לשנייה ולכן חשוב להבין מה כוללת הצעת המחיר, זה פחות או יותר כמו שאתם סוגרים טיסה בלי לדעת אם זה כולל קונקשן או לא וכמה. בסינגל אתם צריכים לדעת מהו הניסיון שעומד מאחורי המפיק, איזה נגנים הוא מכיר? מה כוללת ההפקה, כמה סשנים כוללים בהקלטה וכמה סבבי תיקונים יש לפרוייקט ותשוו...
האם המחיר כולל דברים נוספים? האם הפקת סינגל אצל אותו מפיק מאפשרת כלים חיים בנוסף לתכנותים? האם יש הצעת מחיר מסודרת? האם יש חוזה עבודה מסודר?

רוצים הצעת מחיר הוגנת שתכלול את הכל בשקיפות וביחס אישי ותומך שייתן לכם את הכיף ליצור?
תשאירו פרטים כאן ונדבר, שיחת ייעוץ עלינו במתנה!

כותב המאמר הוא מאור גולדנברג, בעלים של אולפן הקלטות מפיק מוזיקלי וטכנאי סאונד בMG STUDIO באולפן הקלטות בקריית מוצקין. מאור עוסק במוזיקה זה למעלה מעשור הן בנגינת גיטרות קלידים ותכנותים בסשנים רבים דבר המוסיף יתרון משמעותי בהפקותיו. בנוסף עובד מאור כמורה לגיטרה ומוסיקה בקריות עם מעל עשור של נסיון בתחום הסאונד ולימודי המוזיקה, בהוראת הגיטרה ומוסיקה, ניהול הרכבים מוזיקליים בקריות ועוד. מוזמנים לפנות במייל או בטלפון ולחילופין, למלא את הפרטים בטופס

bottom of page