כמה זמן לוקח להפיק סינגל?

לפני שמחפשים בגוגל אולפן הקלטות בקריות ורצים להתחיל את התהליך איתנו או עם כל מפיק מוזיקלי אחר חשוב לדעת תוך כמה זמן נוצרת הקלטת סינגל ואיזה דברים כדאי לדעת. כאן תדעו על תהליך ההפקה אצלנו מבחינת תזמונים ומבחינת האפשרויות שלפניכם.

Music Studio

מתי? כמה זמן? מה התהליך?

נתחיל בקלישאה שכמו שלמוזיקה אין תאריך תפוגה, כך אין סטופר על השעון כמו ביצירת בגד או נעל. לעומת זאת, ניתן להגדיר מה המקסימום אותו אמן מוכן לחכות עד לתוצר המלא ושהדבר יצוין בהסכם או בהצעת המחיר ויהיה חתום.

בנוסף, אם המפיק מכין את אותם תכנותים, לחן ומילים ולא מלביש את הכל קיים על הז'אנר שלך חייב להעריך את זה ולתת את הזמן ליצור את המוזה- בסופו של דבר הוא הכין במיוחד עבורך הפקה- דבר שאני מאמין שכל מפיק חייב לעשות בהפקות שלו, אך לא לכולם יש את הכוחות והזמן להתאים אישית והם מכינים הפקות מוכנות מבעוד מועד.

איך פועלים אצלנו בMG STUDIO אולפן הקלטות בקריות?

אצלנו נתחיל בשיחת הטלפון הראשונה ובהתכתבויות בהן נדע על הרקע שלכם- האם ביצעתם הקלטת קאבר או שהוצאתם כבר סינגלים, מה הסגנון המועדף עליכם ומי הזמרים מהם אתם מושפעים ושגרמו לכם ליצור. בפגישה הראשונה נעבוד יחד על המילים ביחד עם בעל האולפן והמפיק המוזיקלי ובמידת הצורך אף עם כותב השיר שיכתוב במיוחד עבורכם את השיר. לאחר שהמסגרת הכללית של הסגנון מובנים נדון בצרכי ההפקה שלרוב הם תכנותים, קלידים, גיטרות, שעות אולפן, מיקסינג ומאסטרינג אותם אנחנו עושים בסטנדרטים בינלאומיים על מנת שיתאימו לכל אפיק- לרכב, ליוטיוב, רדיו, מועדון ולרמקול בטלפון(שהוא מונו).

בנוסף, התהליך אצלנו כולל סבלנות רבה החל משלב השיחה הראשונית ועד לתיקונים. אנו מציעים תיקונים ללא הגבלה בכל שלבי ההפקה- בתכנותים, בגיטרות, בקלידים, במילים ובלחן, אך לאחר יישור קו ומתן אישורכם- חזרה לשלב ההקלטות לא יהיה כלול בכך.
בנוסף גם לשלבי המיקס או המאסטר יהיו תיקונים ללא הגבלה במידת הצורך ועד לאישורכם וזאת על מנת להבטיח שהשירות אותו אנו מספקים יהיה הוגן ויענה על הצרכים שלכם כמוזיקאים- להוציא משהו שאתם שלמים איתו.

התחייבות לזמנים

במידת הצורך לפי דרישה- נענה ונתן זמנים מהירים למדי עבור כל שלב בהפקה. כמובן שככל העסקים- זמן קצר יותר= מחיר גבוה יותר עבור הייצור עקב הבלעדיות  ותיעדוף שלכם. באופן מוחלט מומלץ לא לעשות מוזיקה בלחץ כמאמר השיר- "איך שיר נולד? כמו תינוק". אם תתן לזמן ולמוזה של המפיק המוזיקלי לעשות את שלהם על מנת לתת לך את התוצר המדוייק ואיכותי ביותר- הדבר יישמע גם יישמע בתוצר הסופי.

כותב המאמר הוא מאור גולדנברג, בעלים של אולפן הקלטות מפיק מוזיקלי וטכנאי סאונד בMG STUDIO באולפן הקלטות בקריית מוצקין. מאור עוסק במוזיקה זה למעלה מעשור הן בנגינת גיטרות וקלידים בסשנים רבים דבר המוסיף יתרון משמעותי בהפקותיו שכוללות גיטרות. בנוסף עובד מאור כמורה לגיטרה ומוסיקה בקריות עם 7 שנות נסיון בלימוד גיטרה ומוסיקה, חוגי גיטרה בקריות ועוד. מוזמנים לפנות במייל או בטלפון ולחילופין, למלא את הפרטים בטופס